11 dişini kendisi çeken kadın İngiltere’de gündem oldu

 11 dişini kendisi çeken kadın İngiltere’de gündem oldu

İngiltere’nin doğusundaki 40 bin nüfuslu Bury St Edmunds kasabasında yaşayan Danielle Watts, dişleriyle kendi başına ilgilenmek zorunda kaldığını ve 11 dişini çektiğini belirtti.

Watts; “Yardım alabileceğim hiçbir yer yoktu. Kayıtlı olduğum dişçi altı yıl önce kapandı ve çocuklarımla birlikte kayıt yaptırabileceğimiz başka bir yer bulamadık. Kaydımı başka bir yere nakletmediler. Başlangıçta çok bir şikayetim yoktu ama son 2,5 yılda diş etlerim çekildi ve kemik kaybı nedeniyle dişlerim sallanmaya başladı. Birkaç kere ambulansı aradım, durumun acil olmadığını, yüzümün şişmediğini, bu yüzden ağrı kesicilerle idare etmem gerektiğini söylediler.” diye konuştu.

“BAŞVURABİLECEĞİM HİÇ BİR YER KALMAMIŞTI”

Watts şöyle devam etti: “Başvurabileceğim hiçbir yer kalmamıştı. Kaydolmaya çalıştığım dişçiler, Ulusal Sağlık Sistemi üzerinden randevu almadıklarını, para ödersem hizmet alabileceğimi söylediler. Ama o kadar parayı nereden bulabileceğimi bilmiyorum.”

“BENİ RAHATLATIYOR”

Watts sürekli ağrılarla yaşadığını, dış görünüşünün ve konuşmasının etkilendiğini söylerken, bunun sonucunda ise çareyi kendi dişlerini çekmekte bulduğunu belirterek: “Çekilecek noktaya geldikten sonra dişlerimi çekmek beni rahatlatıyor” dedi.

İLGİLİ HABERLER