DJ Koray Alpergin cinayetinde yeni bulgular ortaya çıktı

 DJ Koray Alpergin cinayetinde yeni bulgular ortaya çıktı

DJ Koray Alpergin

Londra’da geçtiğimiz yılın ekim ayında cansız bedeni bulunan Türk DJ Koray Alpergin’in ölümü sonrasında 5 zanlı hâkim karşısına çıktı.

Cinayetle ilgili bulguların da paylaşıldığı duruşmada zanlılar masum olduklarını ve haksız yere suçlandıklarını iddia etti.

Bizim FM’in sahibi olan ve kendisine “Bizim Koray” lakabını takan genç DJ’in ölümüyle ilgili yeni bulgular ilk kez kamuoyu ile paylaşıldı. Alpergin’in kız arkadaşı Gözde Dalbudak ile bir restorandan çıktıktan sonra kaçırıldığı ve ikilinin ayrı yerlere götürüldüğü açıklandı.

Dalbudak’ı kaçıranlar onu iki gün boyunca bir tuvalette tutarken, Alpergin’in avukatı, “Koray Alpergin aracından indikten sonra bir adam ona koştu ve üç kişi de onu takip etti. Alpergin kaçmaya çalıştı ama onu yakaladılar. Polis daha sonra Alpergin’in kanla kaplı tişörtünü buldu. Polis kavga ettikleri çıkarımını yaptı” dedi.

Saldırganların Dalbudak’ı beklemediklerini ve onu kaçırarak bir yerde tuttukları da belirtildi. Alpergin’i kaçıranların, boş bir dükkana götürerek işkence ettikleri ortaya çıktı. Bu mekanın Tottenham Hotspur’un futbol stadyumuna yakın olduğu kaydedildi.

Mahkemede sunulan delilleri açıklayan yetkililer, “Alpergin’e işkence yöntemleri uygulanmış. Bu cinayetin uyuşturucu ve organize suçla bağlantısı olabilir” dedi.

Alpergin’in vücudunda 94 farklı yara izi bulunduğu da açıklandı. KYetkililer, “Alpergin bu yaralarla çok uzun süre yaşamadı. Birkaç saat içinde öldüğünü tahmin ediyoruz” dedi.

İngiliz Daily Mail gazetesi, mahkemenin sürdüğünü duyurdu.

İLGİLİ HABERLER