• 13/04/2024

DJ Koray Alpergin’in katillerine verilen ceza açıklandı

 DJ Koray Alpergin’in katillerine verilen ceza açıklandı

DJ Koray Alpergin’in katillerine verilen ceza açıklandı

Londra’da geçen yıl Ekim ayında kız arkadaşı Gozde Dalbudak ile kaçırıldıktan sonra öldürülen DJ Koray Alpergin’in katillerine ceza yağdı.

Alpergin’in işkence edilerek öldürülmesinden sorumlu tutulan 33 yaşındaki Tejean Kennedy ölüme sebebiyet vermek, adam kaçırmak ve hürriyeti tahditten 20 yıl, 26 yaşındaki Ali Kavak da aynı suçlamalardan 13 yıl hapis cezası aldı.

Davada, 35 yaşındaki Samuel Owusu-Opoku 7, Steffan Gordon da 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 18 yaşındaki Yigit Hurman ise adaleti yanıltmaya çalışmaktan iki yıl hapis cezası aldı. Olaya adı karışan iki şüphelinin ise ülke dışına kaçtıkları tahmin ediliyor.

Metropolitan Polis, Alpergin’in ölümüyle ilgili koşulların “bir mafya filmi gibi” olduğunu belirtti.

Dedektif Başkomiser Matt Webb, “CCTV’nin titiz ve uzun analizi sayesinde bu davanın üstesinden geldik” dedi. Duruşma sırasında mahkemeye, Alpergin’in ve Dalbudak’ın Mayfair’deki bir restorandan Enfield’a evlerine dönerken kaçırıldığı ve White Hart Lane’e sırtını dönen Stadium Lounge şarap barına götürüldüğü anlatıldı.

13 Ekim 2022’deki saldırı sırasında Dalbudak, tuvalete kapatılarak iki gün boyunca orada tutuldu ve ardından kaçıranları tarafından serbest bırakılarak taksi parası verildi.

Kuzey Kıbrıslı olan Alpergin, Britanya Türk topluluğunda tanınan bir figürdü ve Londra’da Türkçe yayın yapan bir radyo istasyonu olan Bizim FM’nin sahibiydi.

İLGİLİ HABERLER