easyJet, Londra’dan Antalya ve Dalaman’a uçuş başlatıyor

 easyJet, Londra’dan Antalya ve Dalaman’a uçuş başlatıyor

easyJet, Londra’dan Antalya ve Dalaman’a uçuş başlatıyor

Dublin merkezli havayolu şirketi easyJet, önümüzdeki Mart ayında Londra Southend Havalimanı’nda Birleşik Krallık’taki 10. üssünü açacağını duyurdu. Bu yeni üs, Dalaman ve Antalya’nın da dahil olduğu altı yeni rotaya seferler başlatacak.

easyJet, Mart 2024’te Londra Southend’de üç A320neo uçağıyla faaliyet gösterecek bir üs kurarak Birleşik Krallık’taki ağını genişletecek. Bu yatırım, pilotlar ve mürettebat için yaklaşık 130 doğrudan iş yaratmanın yanı sıra çok sayıda dolaylı istihdam da sağlayacak.

Altı Yeni Rota Açılıyor

Yeni uçakların eklenmesiyle easyJet, Antalya, Dalaman, Pisa, Gran Canaria, Marakeş ve Tunus’taki Enfidha’ya uçuşlar başlatacak. Şirket, bu hamlenin havayolunun ağındaki önemli büyüme fırsatlarından yararlanma stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti.

2024’te 57 Milyon Koltuk Planlanıyor

easyJet, 2024 yılında Birleşik Krallık’tan yüzde 10 artışla 57 milyonun üzerinde koltuk sunmayı planlıyor. Güçlü tüketici talebi nedeniyle Birleşik Krallık’tan 70 yeni rota başlatan havayolu, Londra Southend’den halihazırda popüler plaj ve şehir destinasyonları olan Amsterdam, Cenevre, Faro, Palma de Mallorca, Malaga ve Paris’e hizmet veriyor.

İLGİLİ HABERLER