bellonareklam1

Ekonomiyi kurtarmak için ‘alkol seferberliği’ çağrısı

 Ekonomiyi kurtarmak için ‘alkol seferberliği’ çağrısı
iinternational supermarket

İngiltere’de kısıtlamalardan en çok etkilenen işletmelerden olan 40 bin bar ve Pub’ı tekrar canlandırmak için ilginç bir teklif ortaya atıldı.

Company Debt adlı firmanın mali uzmanları Pub müdavimlerine bu yaz alkol tüketimlerini artırmaları ve yetişkin başı 62 litre bira içmeleri çağrısı yaptı. Bira sevmeyenlerin ise, 122 kadeh şarap içebileceği söylendi.

Mali uzmanların hesaplamasına göre hizmet sektörü pandemi başladığından beri yaşadığı 25.66 milyar sterlinlik zararı bu şekilde telafi edilebilecek.

ALKOL KULLANMAYAN CHIPS YİYEBİLİR

Bu hesaplama üzerinden başlatılan kampanya için “Mahalle Pub’ının sana ihtiyacı var” posterleri hazırlandı.  Alkol tüketmeyenlerin de kampanyaya destek olmak için 976 paket cips ya da 40 ızgara tabağı yemesi gerekiyor.

Evening Standart’ta yer alan habere göre danışmanlık şirketinin web sitesinde yayımlanan açıklamada şöyle denildi:

“Britanya’nın yiyecek ve içki endüstrisinin Covid-19 nedeniyle en az 25.66 milyar sterlin kaybettiğini hesaplayan son tahminlerin ışığında pandemi öncesi seviyelere ulaşmak için herkesin ne kadar harcama yapması gerektiğini merak ettik. Özellikle en çok eli kolu bağlanan sektörlerden biri olan pubların ne kadar paraya ihtiyacı olduğunu merak ettik. Britanya’da 52 milyon yetişkin bulunduğu verisi üzerinden yetişkin başına 62 litre bira içilmesi gerektiği sonucuna ulaştık.”

İLGİLİ HABERLER