Emine Erdoğan ve Brigitte Macron arasındaki yakınlık İngiliz basınında

 Emine Erdoğan ve Brigitte Macron arasındaki yakınlık İngiliz basınında

İngiliz Telegraph gazetesi, liderler arasında sık sık yaşanan anlaşmazlıklara rağmen Emine Erdoğan ve Brigitte Macron’un “beklenmedik müttefikler” haline geldiğini yazdı. Haberde, 67 yaşındaki Emine Erdoğan ve 69 yaşındaki Brigitte Macron’un uluslararası zirvelerde sık sık yan yana görüldüğüne dikkat çekildi.

Geçen yıl düzenlenen G-20 Liderler Zirvesi’nde Emine Erdoğan ile Brigitte Macron’un sohbet edip güldükleri, sarıldıkları anlar objektiflere yansımıştı.

Gazete, Prag’daki zirve öncesinde iki First Lady’nin eylülde de New York’taki BM Genel Kurulu toplantılarında bir araya geldiğini ve aralarındaki samimiyetin dikkat çektiğini yazdı.

BM 77. Genel Kurulu dolayısıyla geçen ay New York’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik eden Emine Erdoğan, Brigitte Macron ile Türkevi’nde görüşmüştü. Macron görüşmede Emine Erdoğan’ı iklim kriziyle mücadele kapsamında BM ile Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı’nı imzalaması dolayısıyla tebrik ederken, iki isim sağlık ve eğitimle ilgili yürütülen projeler hakkında da sohbet etmişti.

İLGİLİ HABERLER