• 13/04/2024

Erkek arkadaşıyla birlikte bir çocuğa tecavüz eden öğretmen meslekten men edildi

 Erkek arkadaşıyla birlikte bir çocuğa tecavüz eden öğretmen meslekten men edildi

Erkek arkadaşıyla birlikte bir çocuğa tecavüz eden müdür yardımcısı öğretmenlikten men edildi

Wigan’da erkek arkadaşıyla birlikte bir çocuğa tecavüz eden eski müdür yardımcısı öğretmenlikten men edildi.

Bir ilkokulda müdür yardımcısı iken bir çocuğa tecavüz ettiği için hapse atılan eski öğretmenin mesleğe geri dönmesi yasaklandı.

Şu anda 46 yaşında olan Julie Morris’in, Wigan yakınlarındaki Tyldesley’de bir ilkokulda çalışırken erkek arkadaşıyla birlikte “ciddi cinsel ahlaksızlık” eylemleri gerçekleştirdiği belirtildi.

175 bin sayfalık kayıt

Merseyside Polisi tarafından analiz edilen yaklaşık 175 bin sayfalık sohbet kaydı, çiftin fantezileri ve çocuklara cinsel istismar konusunda hastalıklı konuşmalar yaptığını ortaya çıkardı.

Evli olmayan ancak aynı soyadını taşıyan her iki sanık, 2018-2021 yılları arasında 13 yaşından küçük bir kız çocuğuna birçok kez istismarda bulundu.

Cep telefonu ile kaydetti

Mahkemede, David Morris’in bu iğrenç tacizi sık sık cep telefonuna kaydettiğini ve videolarda Julie Morris’in bu taciz gerçekleşirken kıkırdadığı belirtildi.

Suçlamaların hiçbiri Morris’in işi veya okuluyla bağlantılı değildi, ancak Morris öğrencilerin fotoğraflarını çekip partnerine gönderdi.

Polis, görüntülerin uygunsuz veya suç teşkil eden nitelikte olmadığını ve ‘çocuklardan herhangi birinin zarar gördüğüne dair hiçbir kanıt bulunmadığını’ söyledi.

Polis baskını

Kıza yönelik istismarları, Eylül 2021’de polisin David Morris’in tutuklanan başka bir kişiyle paylaştığı telefon mesajlarını takip etmesi ve polis memurlarının St Helens’in Eccleston bölgesindeki Sandfield Road’daki evine polis baskınıyla baskın yapmasıyla ortaya çıktı.

Yargıç Andrew Menary, Aralık 2021’de Liverpool Kraliyet Mahkemesi’nde cezayı vermeden önce şunları söyledi: “Çocuklara yönelik korkunç istismarı içeren birçok dava görüyorum, ancak ara sıra koşulları neredeyse inanılmayacak kadar yüksek olan davalar görüyoruz. Bu, bunlardan biri. Ne yazık ki bu, insanoğlunun ahlaksızlığının gerçekte hiçbir derinlik tanımadığını gösteriyor.”

Suçlarını itiraf etti

İkisi tecavüz olmak üzere 18 cinsel suç işlediğini itiraf eden Julie Morris, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yedisi tecavüz olmak üzere 34 suçu itiraf eden David Morris, 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Polis, yerel eğitim otoritesi Wigan Belediyesi ile ‘çoklu kurum toplantıları’ düzenlediklerini ve Julie Morris’in Eylül 2021’de görevinden alındığını söyledi. Mahkumiyeti ve cezasının ardından, Julie Morris, konuyla ilgilenen Öğretim Düzenleme Kurumu’na (TRA) sevk edildi. görevi kötüye kullanma vakaları.

İLGİLİ HABERLER