Caria Holidays

Fransa, İngiltere’ye ek seyahat önlemleri uygulayabilir

 Fransa, İngiltere’ye ek seyahat önlemleri uygulayabilir

Fransa hükümeti yetkilileri, İngiltere’de görülen Hint varyantı hakkında endişelerini dile getirdiler. Fransa kendi seyahat kısıtlamalarını düşürmesine rağmen, Birleşik Krallık sakinlerine ülkeye girişlerde tam bir yasak olmasa da ara önlemler uygulayabileceklerini açıkladılar.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, RTL radyosuna verdiği demeçte: “Hint versiyonu hakkında endişeliyiz ve İngiliz makamlarıyla iş birliği içinde bu konuda yüksek alarmda kalıyoruz.” diye konuştu.

“HİNT VARYANTI KONUSUNDA İHTİYATLIYIZ”

Hint varyantının kontrol altına alınabileceğine inandıklarını belirten Le Drian; “Hindistan varyantının gelişi ve Birleşik Krallık’ta Hint varyantı vakalarının artması bir sorun teşkil ediyor ve bu nedenle bu konuda ihtiyatlıyız. İngiliz yetkililerle temas halindeyiz. Yapmak zorunda kalırsak kırmızı liste olmayacak ama ara bir önlem olacak” ifadelerini kullandı.

FRANSA, İNGİLTERE’NİN SARI LİSTESİNDE

Fransa, İngiltere’nin sarı listesinde bulunuyor. Sarı listede yer alan ülkelerden dönenler uçağa binmeden önce test yaptıracak. İngiltere’ye vardıktan sonra kendilerini 10 gün boyunca izole edecek olan bu yolcular, izolasyonun ikinci ve sekizinci günlerinde PCR testi yaptıracak. İsteyen yolcular, beşinci günde test yaptırarak testin negatif çıkması durumunda izolasyondan çıkabilecek.

İLGİLİ HABERLER