Galler’de 13 yaşındaki bir kız, iki öğretmeni ve bir arkadaşını bıçaklamakla suçlanıyor

 Galler’de 13 yaşındaki bir kız, iki öğretmeni ve bir arkadaşını bıçaklamakla suçlanıyor

Ben Birchall/PA Media

Galler’in Güney bölgesinde, Ysgol Dyffryn Aman adlı okulda meydana gelen korkunç olayda, 13 yaşındaki bir kızın iki öğretmeni ve bir öğrenci arkadaşını bıçaklamakla suçlandığı belirtildi.

Ammanford, Carmarthenshire’daki okulda yaşanan trajik olayda, iki yetişkin ve bir çocuğun bıçakla yaralandığı kaydedildi. Polis, olaya ilişkin olarak 15 yaşındaki bir erkek çocuğun tehditlerine de dikkat çekiyor.

Tutuklama ve Soruşturma

Polis, olaya karıştığı düşünülen 15 yaşındaki erkek çocuğu gözaltına aldı ve iki olay arasında bir bağlantı olup olmadığını araştırıyor. Yaralanan üç kişi de hastaneden taburcu edildi ve evde tedavileri devam ediyor.

Polis Müdahalesi

Polis, sosyal medyada paylaşılan endişe verici mesajlar üzerine hızla harekete geçti ve ilgili kişinin evinde arama yaptı. 13 yaşındaki kız şu anda cinayete teşebbüsle suçlanıyor ve soruşturma devam ediyor.

Okulun Tepkisi

Okul yönetimi, yaşanan olaya sakin ve olgun bir şekilde tepki veren öğrencileri tebrik etti. Okulun web sitesinde yapılan açıklamada, öğrencilerin okulun temel değerlerini desteklerken gösterdikleri olgunluğun altı çizildi.

Toplumsal Tepki

Carmarthenshire ilçe meclisi lideri Darren Price, okulun olaya karşı verdiği tepkiyi övdü ve öğrencilere, ebeveynlere ve personele çevrimiçi dersler ve refah desteği sağlanacağını belirtti.

13 yaşındaki zanlının Cuma günü mahkemeye çıkarılması bekleniyor. Soruşturma devam ederken, olayın nedenleri ve daha fazla ayrıntıların ortaya çıkması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER