• 18/05/2024

Gazze’de hayatını kaybeden sağlıkçılar Londra’da anıldı

 Gazze’de hayatını kaybeden sağlıkçılar Londra’da anıldı

Gazze’de hayatını kaybeden sağlıkçılar Londra’da anıldı

İngiltere’nin başkenti Londra’da, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında hayatını kaybeden sağlık çalışanları için anma töreni düzenlendi. Başbakanlık Ofisi 10 Numara’nın karşısında bir araya gelen İngiliz sağlık çalışanları, Gazze’de öldürülen Filistinli meslektaşlarını anmak için bir araya geldi.

Anma Töreninde Sağlık Çalışanları Üniformalarıyla Katıldı

Törene üniformalarıyla katılan sağlık çalışanları, Gazze’de öldürülen meslektaşlarının isimlerini tek tek okudu ve 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ayrıca, Gazze’de hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını temsilen yere üniformalar bırakıldı.

Filistinli Sağlık Çalışanları İçin Sessiz Saygı Duruşu

Anma etkinliğinde konuşan fizyoterapist Uroosa Mayet, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında ölenler arasında Filistinli doktorlar, sağlık görevlileri, fizyoterapistler, konuşma ve dil terapistleri, eczacılar, psikologlar ve laboratuvar teknisyenlerinin bulunduğunu ifade etti.

Gazze’de Can Kaybı Artıyor

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’ne 7 Ekim 2023’ten bu yana düzenlediği saldırılar sonucu can kayıpları artmaya devam ediyor. Açıklamalara göre, Gazze’de hayatını kaybedenlerin sayısı 34 bin 49’a ulaştı. İsrail’in son 24 saatte düzenlediği saldırılarda 37 Filistinli daha yaşamını yitirirken, 68 kişi de yaralandı. Ayrıca, İsrail askerleri son iki günde 3’ü kadın olmak üzere 30 Filistinliyi gözaltına aldı.

İLGİLİ HABERLER