Bir Türk girişimi daha İngiltere pazarında

 Bir Türk girişimi daha İngiltere pazarında

Türk girişimci Getir’den sonra startup Vivense de İngiltere pazarına girdi. 2013 yılından bu yana Türkiye’de online mobilya satışı yapan Vivense, 2020 yılında Londra’da mağaza açarak global mobilya pazarına giriş yaptı. Marka şimdi de İngiltere’de e-ticaret faaliyetlerine başladı. Vivense teknoloji ekibinin geliştirdiği platform üzerinde “vivenselondon.com” adresinde ilk aşamada binin üzerinde ürün satışa sunuldu. Yılsonunda İngiltere’de satışa sunulan ürünlerin 25 bini bulması hedefleniyor. Ürünlerin tamamı Türkiye’den tedarik edilecek.

100 bin ürün satacak

Türkiye’de geliştirdikleri iş modeline inandıklarını aktaran Vivense’nin Kurucusu Kemal Erol, halihazırda Türkiye’de binin üzerindeki üreticileri, seçilmiş 100 bine yaklaşan ürün sayıları, 77 showroom ve 110 bin metrekarelik operasyon merkezleriyle hizmet verdiklerini aktardı. Türkiye’de online başlayıp sonra fiziksel mağazaya döndüklerini belirten Erol, “Avrupa’da ise tersten başladık. Marka kimliğini oturtmak için mağaza ile girdik ve İngiltere’de 5 binin üzerinde ürün teslim ettik” dedi. 18 Mart tarihi itibariyle de İngiltere’de e-ticaret üzerinden satışa başladıklarını aktaran Erol, “Türkiye pazarına 100 bine yakın ürün çeşidi sunuyoruz. Örneğin İngiltere yanmaz kumaş şartı sunuyor. İlk etapta bunlardan İngiltere şartlarına uygun olan 20 bin ürünü e- ticaret üzerinden İngiltere’de satışa sunarak 100 bin ürünü teslim edeceklerini kaydetti.

Almanya’da da showroom açacak

Londra’da ki bu yıl 4, 2023’e kadar ise 23 mağaza açacaklarını belirten Erol,“ Bu yıl içinde Almanya’da showroom açacağız. Orda da 20’nin üzerinde mağaza açacağız. 3 ila 4 yıl içinde Avrupa’da sayıyı 70 ila 80’e çıkarmış olacağız” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER