• 03/03/2024

Gucci Cruise koleksiyonunu Mayıs ayında Londra’da tanıtacak

 Gucci Cruise koleksiyonunu Mayıs ayında Londra’da tanıtacak

Gucci Cruise koleksiyonunu Mayıs ayında Londra’da tanıtacak

2016 yılında Westminster Abbey’de bir defile düzenleyen Gucci bu sene yeniden Londra’ya geliyor. Kering’in sahibi olduğu İtalyan lüks markası, geçtiğimiz yıl Seul’de gerçekleştirdiği cruise koleksiyonu defilesini bu sene Avrupa’ya getirmeye karar verdi. Gucci, İlkbahar 2025 ön koleksiyonunu 13 Mayıs’ta Londra’da henüz açıklanmayan bir mekanda tanıtacak.

Gucci yayınladığı bir basın açıklamasında “Mekan seçimi, Gucci’nin İngiliz başkentiyle, markanın mirasıyla özünde bağlantılı olan derin bağına referans veriyor ve şehrin, markanın özel tarihi boyunca anlatısını şekillendirmede oynadığı bütünleyici rolü derinlemesine incelemek için yeni fırsatlar sunuyor” dedi.

Marka, Londra’nın Gucci’nin ilk yıllarında önemli bir rol oynadığını, çünkü kurucu Guccio Gucci’nin gelecekteki moda evini kurma konusunda bu şehirden ilham aldığını ifade etti. Gucci, 1897 yılında Savoy Oteli’nde kapı görevlisi ve asansör görevlisi olarak çalıştı ve uluslararası elit gezginlerin özellikle bagaj konusundaki tarz ve zevklerini tanıdı. İtalya’ya döndüğünde, 1921’de Floransa’da deri ürünleri şirketini kurdu ve daha sonra Via della Vigna Nuova’da Gucci’nin şehirdeki ilk mağazasını açtı.

İLGİLİ HABERLER