• 13/04/2024

Hackney’de bir girişimci, restoranı için 10 bin sterlinlik hibe kazandı

 Hackney’de bir girişimci, restoranı için 10 bin sterlinlik hibe kazandı

Hackney’de bir girişimci, restoranı için 10 bin sterlinlik hibe kazandı

Londra’da Annesinin mutfağında tavuk restoranı kuran bir girişimci, 250.000 sterlinlik pay kazanan 13 işletme arasında yer alarak 10 bin sterlin hibeye hak hazandı.

Jerk Grill’in kurucusu Karis Theophane, girişimine 2018 yılında başlarken, pandemiye ve yemek kamyonunun çalınmasına rağmen büyümeye devam etti.

Jerk Grill, siyahi işletme sahiplerini destekleyen fona başvuran yaklaşık 1000 işletme arasında yer aldı.

Theophane, restoranın “toplumun dayanağı” olduğunu belirterek; “Annemin mutfağını kesinlikle aşmış durumdayız. Biz dezavantajlı insanlara iş sağlıyoruz ve hayatın her kesiminden insanların bir araya gelebileceği bir yer sağlıyoruz” dedi.

Theophane, Hackney’deki Pembury Toplum Merkezi’ndeki bir kafede faaliyet gösterdiğini ve yerel toplumun dezavantajlı üyelerine istihdam sağladığını söyledi.

Bu ayın sonuna doğru Clapton’da özel bir tavuk restoranı açmayı planladığını belirten Theophane; “Bunun gibi bir alan sağlamak yerel topluluğa ilham kaynağı olabilir. İnsanları adil bir gelecek inşa etmeye, daha özgüvenli olmaya ve toplumda olumlu bir etki yaratmaya teşvik ediyoruz” dedi.

Uber Eats tarafından kurulan ve Enterprise Nation tarafından yönetilen Siyahi İşletme Fonu, ülke genelinde siyahların sahip olduğu 25 küçük işletmeye 250.000 £ dağıtmayı planlıyor.

İLGİLİ HABERLER