Hackney’in yeni Belediye Başkanı Caroline Woodley

 Hackney’in yeni Belediye Başkanı Caroline Woodley

Hackney’in yeni Belediye Başkanı Caroline Woodley

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen seçimlerin ardından, Hackney bölgesinin yeni Belediye Başkanı, 18,474 oy alarak doğrudan seçilen üçüncü lider olarak Caroline Woodley oldu. Woodley, Eylül ayında istifa eden Philip Glanville’in yerine göreve getirildi.

Woodley, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hackney halkının beni İşçi Partili Belediye Başkanı olarak seçmesi benim için büyük bir onur. Bu dayanışma ve kültür bölgesine hizmet etmek, hayatımın en anlamlı şeyi. Gece gündüz sizin için çalışacağım, hepiniz için.”

Ayrıca, Hackney Labour’un gurur duyulacak bir geçmişi olduğunu vurgulayan Woodley, “Yerel halk için yüzlerce yeni ev, binlerce yeni ağaç, temiz sokaklar, mükemmel okullar, ödüllü parklar, yerel işçilere adil maaş konusunda ulus liderliği… ve çok daha fazlası. Bin yeni belediye evi ve iklim konusundaki acil durumu çözmek için yeni anlaşmayla bu mirası büyüteceğim. Yerel işleri desteklemek, daha iyi müşteri hizmetleri ve herkes için daha güvenli, sağlıklı sokaklar istiyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER