bellonareklam1

Hancock: “Hint varyantı 86 bölgeye yayıldı”

 Hancock: “Hint varyantı 86 bölgeye yayıldı”
iinternational supermarket

Sağlık Bakanı Matt Hancock, şu anda Hindistan varyantının 86 bölgede görüldüğünü söyledi.

Hancock, Avam Kamarası’nda yaptığı açıklamada Birleşik Krallık’ta şu anda 2.323 onaylanmış Hint varyantı vakası olduğunu söyledi. Bu veriye göre, son beş gün içinde Hint varyantı vakalarında % 77 artış meydana geldi. Hancock, “Şu anda İngiltere’de 343 yerel bölgenin, 86’sında beş veya daha fazla doğrulanmış vaka var” diye konuştu.

“TÜM YAŞ GRUPLARINDA ARTTI”

Hancock, Hindistan varyantının artık Bolton ve Blackburn ve Darwen’de virüsün baskın türü olduğunu ve tüm yaş gruplarında arttığını söyledi.

“HASTANEDE OLANLAR AŞI YAPTIRMAYANLAR”

Bu bölgelerdeki hastanelerde yatan çoğu insanın aşı için uygun olduğunu ancak aşı yaptırmamayı seçtiğini söyledi – ve aşı olup olmayacağından emin olmayan herkesi “Bolton’da neler olup bittiğine bakmaya” çağırdı.

“AŞILAR HALA İŞE YARIYOR”

Bilim adamları, Hint varyantının daha kolay yayıldığına inanıyor, ancak ilk veriler aşıların hala işe yaradığını gösteriyor. Aşı etkinliği üzerindeki kesin etki – varsa – henüz doğrulanmadı. İngiltere’deki 37 yaş ve üstü insanların Salı gününden itibaren aşı alabileceklerini ve piyasaya sürülmenin hafta içinde genişletilmeye devam edeceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER