• 18/05/2024

Harry ve Meghan, Netflix için iki yeni dizi çekecek

 Harry ve Meghan, Netflix için iki yeni dizi çekecek

Caitlin Ochs / Reuters

Sussex Dükü ve Düşesi, Netflix için iki yeni belgesel dizinin baş yapımcıları olacaklar. Bu dizilerden birinin “yemek pişirme, bahçe işleri, eğlence ve arkadaşlık” ile ilgili olacağı; diğerinin ise “profesyonel polo dünyasına benzeri görülmemiş bir erişim” sunacak bir proje olacağı belirtildi.

Archewell Productions şirketi tarafından yapılan her iki dizi de Harry ve Meghan’ın imzasını taşıyacak. Dük, polo dizisinde yer alacak, Düşes her iki dizinin de yapımcılığını üstlenecek. Henüz isimleri ve çıkış tarihleri açıklanmasa da, her iki dizi de yapımda ve ilerleyen aylarda duyurulacak.

Netflix’in polo serisi hakkında verdiği bilgilere göre, dizi, sportif cesaret ve tutkuyu mercek altına alacak ve en üst düzey rekabet için gereken her şeyi içerecek.

Çift, daha önce Netflix ile üç belgesel yapımı için multimilyon sterlinlik bir anlaşma imzalamıştı. Bu belgeseller arasında, Harry’nin Paralimpik tarzı Invictus Oyunları’na giden bir grup askerin hikayesini anlattığı Heart of Invictus da bulunuyordu.

Archewell Productions, 2020’de kurulan ve topluluğu kutlayan ve çeşitli anlatıları aydınlatmayı amaçlayan bir yapımcılık şirketi olark biliniyor. Harry ve Meghan, kraliyet görevlerinden ayrıldıktan sonra ABD’ye taşınmışlardı.

İLGİLİ HABERLER