bellonareklam1

Hayal kırıklığı yaratan ‘yeşil liste’ ile ilgili flaş açıklama

 Hayal kırıklığı yaratan ‘yeşil liste’ ile ilgili flaş açıklama
iinternational supermarket

İngiltere’de geçtiğimiz Cuma açıklanan ve hayal kırıklığı yaratan seyahat listesinin Haziran başında güncelleneceği belirtildi. Karantinaya girmeden seyahat edilebilecek destinasyonların yer alacağı ‘yeşil listenin’ 7 Haziran’da güncellenmesi bekleniyor.

Mirror’ın haberine göre; Başbakanlık Resmi Sözcüsü, tatilcilere ve seyahat sektörüne “kolaylık sağlamak” için listenin her üç haftada bir güncelleneceğini ve bunun listenin yürürlüğe gireceği 17 Mayıs’tan itibaren yapılacağını söyledi.  

TÜRKİYE VE YUNANİSTAN BEKLENMİYOR

Türkiye, Fransa, İspanya ve Yunanistan da dâhil olmak üzere başlıca turistik destinasyonların, hükümetin yeşil listesinde yer almasının muhtemel olmadığı bildirildi.

İngiliz Virgin Adaları ve bir dizi Karayip ülkesinin, bir ay içinde daha kolay erişilebilen az sayıdaki destinasyon arasında yer alması muhtemel birkaç ülke olduğu söylentiler arasında.

MEVCUT YEŞİL LİSTEDE 12 ÜLKE VAR

Geçtiğimiz Cuma Grant Shapps tarafından açıklanan yeşil listede şimdilik şu ülkeler yer alıyor:

Avustralya, Brunei, Falkland Adaları, Faroe Adaları, Cebelitarık, İzlanda, İsrail, Yeni Zelanda, Portekiz, Saint Helena, Ascension ve Tristan da Cunha, Singapur, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları.

İLGİLİ HABERLER