• 20/05/2024

Heathrow Havalimanı’nda Bir Kişi Cinayet Şüphesiyle Gözaltına Alındı

 Heathrow Havalimanı’nda Bir Kişi Cinayet Şüphesiyle Gözaltına Alındı

Reuters

Londra polisi, Doğu Londra’da araba çarpması sonucu bir kişinin ölmesinden saatler sonra Heathrow Havalimanı’nda bir kişiyi cinayet şüphesiyle gözaltına alındığını açıkladı.

Pazar günü, Metropolitan Polis memurları, saat 05:11 Newham’daki Barking Road’da bir araba ve yayak arasında bir çarpışma olduğu bildirileri üzerine olay yerine çağrıldı.

Olay yerinde yaralı bulunan 35 yaşındaki bir adam, Arragon Road ile kesişimin yakınında kısa bir süre sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

Gözaltılar

Saat 15:30 havalimanında bir adam gözaltına alındı. Ayrıca, bir kadın da yardımcı olmaktan şüphelenilerek gözaltına alındı. İkisi de şu anda poliste tutuluyor.

Polis Soruşturması ve Çağrı

Soruşturmayı yürüten Dedektif Başkomiser Joanna Yorke, “Birçok kişinin Barking Road’daki bir etkinlikte bulunduğunu ve birçok kişinin olayı görmüş olabileceğini biliyorum. Bu kişilerin derhal bilgi vermelerini istiyorum. Bilgileriniz soruşturma için hayati öneme sahip olabilir” dedi.

Toplum ve Aileye Destek

Yorke, polisin geniş topluma herhangi bir risk görmese de, memurların önümüzdeki günlerde bölgede kalacağını ve güvence sağlamaya devam edeceğini belirtti. Ayrıca, “Düşüncelerim kurbanın ailesiyle, onlar için son derece zor bir zaman olacak. Aile iletişim görevlilerimizi, soruşturmalarımız devam ederken onlara destek olacak” dedi.

Bilgi Vermek İçin Çağrı

Bilgi sahibi olanların CAD 1281/24Mar numarasıyla 101’i aramaları isteniyor.

İLGİLİ HABERLER