Hindistan: Covid-19 Krizini Çözmek İçin Ordu Yardıma Çağırıldı

 Hindistan: Covid-19 Krizini Çözmek İçin Ordu Yardıma Çağırıldı

Hindistan Covid-19 pandemisinin en ağır etkilediği ülke olarak haftalardır gündemden düşmüyor. Sağlık sisteminin çöktüğü ve insanların cenazeler için yer bulamadığı Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de; yerel yönetim durumla başa çıkamaz hale geldi. Bu oldukça ağır Covid-19 dalgasıyla başa çıkmakta zorlanan yetkililer, orduyu yardıma çağırdı. 

Yoğun bakım yataklarının ve tüm hastanelerin dolu olduğu, tıbbi oksijen sıkıntısının kriz boyutuna ulaştığı ve vakaların rekor kırdığı ülkede, yerel yönetim için çareler tükenmiş durumda. Bu nedenle Hindistan’da başkent yönetimi, Covid tedavi merkezlerinin ve yoğun bakım ünitelerinin yönetimini orduya devretmek istiyor. 

Salgının başlamasından bu yana ülkede kayıtlara geçen vaka sayısı 20 milyona yaklaşıyor. Bu dünyada en çok vakanın görüldüğü ülke ünvanını Hindistan’a devrediyor. Böylesi acı bir senaryo yaşanırken, ordunun duruma dahil olup olmayacağı ya da bu konuda ne gibi iyileştirmeler ve kısıtlamalar getirebileceği, hala tartışılan konular arasında…

İLGİLİ HABERLER

Leave a Reply

Your email address will not be published.