• 21/04/2024

Batan ABD bankasının İngiltere kolu 1 pound’a satıldı

 Batan ABD bankasının İngiltere kolu 1 pound’a satıldı

HSBC, batan ABD bankasının İngiltere kolunu 1 pound’a satın aldı

HSBC, tüm gece süren görüşmelerin ardından, çöken ABD’li teknoloji girişimi kredi kuruluşu Silicon Valley Bank’ın Birleşik Krallık yan kuruluşunu satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

HSBC, HSBC UK Bank’ın SVB UK’yi 1 sterlin karşılığında satın almayı kabul ettiğini, SVB UK’nin ana şirketinin varlıkları ve yükümlülükleri işlem dışında olduğunu belirtti.

HSBC Group CEO’su Noel Quinn, “SVB UK müşterileri, mevduatlarının HSBC’nin gücü, emniyeti ve emniyeti tarafından desteklendiğinin bilincinde olarak her zamanki gibi bankacılık işlemlerine devam edebilir.” dedi.

HSBC’DEN AÇIKLAMA

HSBC’nin yaptığı açıklamada, Cuma günü itibarıyla SVB UK’nin 2022′de vergi öncesi 88 milyon sterlin tam yıl karı ile yaklaşık 5,5 milyar sterlin krediye ve yaklaşık 6,7 milyar sterlin mevduata sahip olduğunu vurguladı. Banka, SVB UK’nin maddi öz sermayesinin 1,4 milyar sterlin civarında olmasını bekliyor, ancak CEO Quinn “satın alma işleminden doğan kazancın nihai hesaplamasının zamanı geldiğinde sağlanacağını” da sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER