İlkokul öğretmeni, seksle kandırdığı erkek arkadaşını öldürüp bahçeye gömdü

 İlkokul öğretmeni, seksle kandırdığı erkek arkadaşını öldürüp bahçeye gömdü

PA

İngiltere, Northampton’da Fiona Beal adlı 50 yaşındaki kadın öğretmen, erkek arkadaşı Nicholas Billingham’ı yatak odasına çekip yatağa bağladıktan sonra boynundan bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti. Ardından cesedi arka bahçeye gömdü. Polisin cesedi bulmasının ardından Beal, Mart 2022’de Northampton’da tutuklandı.

Beal, erkek arkadaşını öldürmek için “soğukkanlılıkla” plan yaparak bıçak, keski ve kablo bağı satın aldı. Mahkeme, Beal’in ilişkisinde kontrolü kaybettiği için cinayeti işlediğini itiraf etti. Beal, başlangıçta kasıtsız adam öldürme suçunu kabul etmeye çalıştı, ancak savunmasını değiştirerek cinayet suçunu kabul etti. Yargıç Mark Lucraft, Beal’e “bu cinayet suçunun ömür boyu hapis cezası gerektirdiğini” belirtti.

Cesedin Bulunması ve Deliller

Polis, Beal’in el yazısıyla yazdığı günlüğü buldu ve burada Beal, ilişkide kontrol edildiğini ve yönlendirildiğini belirtti. Beal, Billingham’ın kendisine “hoş olmayan şeyler” yaptığını yazdı. Mahkeme, Beal’in cinayet planını detaylandırdığı günlüğün yanı sıra cesedi gömmek için yaptığı hazırlıkları da içeren deliller buldu. Beal, cesedi arka bahçeye gömdü ve mezarı beton, rüzgar blokları ve keresteden oluşan bir “tabutla” kapladı.

Cinayetin Ardından Sahte Mesajlar

Beal, cinayetin ardından Bay Billingham’ın telefonundan sahte mesajlar gönderdi. 1 Kasım 2021’de ve sonraki günlerde birkaç kişiye kendisinin ve Billingham’ın Covid-19’a yakalandığını söyleyen mesajlar gönderdi. Mahkemede, Beal’in Billingham’ın telefonundan sahte mesajlar göndererek ayrıldıklarını ima ettiği belirtildi.

Beal’in Karışık Davranışları ve İkinci Kişiliği

Mahkemede ayrıca, Beal’in ikinci kişiliği “Tulip22″yi tanıttığını ve kendisini “kendini adamış bir öğretmen ve ebeveynden tamamen farklı, daha karanlık davranışlar sergileme yeteneğine sahip” olarak betimlediği duyuldu. Jüri üyelerinin, Beal’in “yüksek işlevli bir profesyonel” olduğunu ve “soğukkanlı ve kalpsiz” bir cinayet işlediğini düşündükleri belirtildi.

Beal’in Cezası

Beal’in cezası 29 ve 30 Mayıs’ta görülecek ve ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya. Duruşma boyunca mahkeme, Beal’in ilişkide kontrolü kaybettikten sonra cinayeti işlediğini kabul ettiğini belirtti. Yargıç Lucraft, Beal’in cezasının yaklaştığını ve bu itirafın kurbanın ailesine bir miktar kapanma getirebileceğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER