İngiliz anneden “kızımın intihar ettiğine inanmıyorum” feryadı

 İngiliz anneden “kızımın intihar ettiğine inanmıyorum” feryadı

İngiliz anneden “kızımın intihar ettiğine inanmıyorum” feryadı

İstanbul, Ayvansaray’daki evinde 2020 yılında başına dayadığı silahla hayatına son verdiği iddiasıyla dosyası kapatılan 26 yaşındaki İngiltere vatandaşı Ayşe Rhiannon Vural’ın annesi Tracie Brookes,  üç yıl sonra kızının adli emanetteki bazı eşyalarını teslim aldı.

Kızının intihar ettiğine kesinlikle inanmadığını ve cevap bekleyen çok fazla soru olduğunu belirten Brookes, “Ayşe hayatı severdi, İstanbul’u sevdi. Ondan sadece bunlar kaldı” diyerek gözyaşı döktü.

2020’DE MEYDANA GELMİŞTİ

Fatih Asayiş Büro Amirliği’ne 11 Eylül 2020 günü, saat 16.26 sıralarında bir kadının kafasına silah sıktığı ihbarının yapılması sonucu olay ortaya çıktı. Olay yerine giden polis, yatak odasında sırt üstü yatar vaziyette, kucağında oyuncak bir tavşan ve sağ yanında bir silahla birlikte Ayşe Rhiannon Vural’ın cesedine ulaştı. Bitişik yapılan atış  sonucu hayatını kaybettiği belirlenen Ayşe’nin ayak ucunda “Ararat çok…” ile başlayan ve “Hoşçakal” ile biten intihar notu da bulundu. Başka bir kağıtta da “Her şeyimi ablama bırakılabilir ve annem ne yapacağına karar verebilir” yazılı not bulundu.

Notlardaki el yazısı ile kira sözleşmesindeki yazı ve imza karşılaştırılarak Ayşe’nin el yazısına uygun olduğu belirlendi.  Ayrıca Ayşe’nin sağ el dışında atış artıkları da bulundu. Telefonları ve bilgisayar üzerinde yapılan bilirkişi incelemesinde de herhangi bir bulguya rastlanmadı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayşe Rhiannon Vural’ın somut delil elde edilemediği gerekçesiyle ölümün intihar sebebiyle meydana geldiği, başka birinin yönlendirmesiyle veya yardım etmesiyle intihar eylemi gerçekleştirdiğine dair somut bir delil elde edilemediği gerekçesiyle olaydan 1.5 yıl sonra takipsizlik kararı verdi.

İLGİLİ HABERLER