İngiliz Polisi 53 Yıldır Kayıp Olan Tina Whittamore’u Arıyor

 İngiliz Polisi 53 Yıldır Kayıp Olan Tina Whittamore’u Arıyor

Andrew Matthews/PA

Bedfordshire Polisi, tam 53 yıl önce kaybolan Tina Whittamore’u bulmak için yeni bir girişim başlattı. 31 Mayıs 1971’de 15 yaşındayken Luton’da yürüyüşe çıkan Tina’dan o günden beri haber alınamadı.

Tina Whittamore, gerçek adıyla Tina King, 1955 yılında Leighton Buzzard’da doğdu. 1971’de Luton Whitaker Anne ve Bebek Ünitesine yerleştirildi. Polis, 1.57 metre boyunda, açık kahverengi saçlı ve kahverengi gözlü olan Tina’nın en son 31 Mayıs günü saat 14:30 civarında görüldüğünü belirtti.

High Wycombe ve Londra’daki İzler

Dedektifler, Tina’nın bir noktada High Wycombe’a taşındığını ve 1990 yılında Londra’da bir hastanede tedavi görmüş olabileceğini düşünüyor. 1970’lerde Londra’nın Soho ve Notting Hill bölgelerinde yaşadığı ve çalıştığına dair bilgiler bulunuyor. 1991’de Notting Hill’de zor uyuduğu bildirildi ancak o zamandan beri izine rastlanmadı.

Tanımlayıcı Özellikler

Bedfordshire Polisi, Tina Whittamore’un bugün nasıl görünebileceğine dair bir resim oluşturdu. Sol gözündeki hafif şaşılık, kimliğini tespit etmek için önemli bir ipucu olarak belirtiliyor. Ayrıca, saçını sarıya boyadığı ve peruk taktığı biliniyor.

Dedektiflerin Umudu: ‘Asla Pes Etmeyiz’

Bedfordshire Polisi’nden Dedektif Çavuş James Morgan, “Bu gibi davalar sürekli olarak inceleniyor ve bizimle yeni bir bilgi paylaşılması durumunda yeniden açılıyor. Tina’nın güvende olduğunu bilmek istiyoruz,” dedi. Dedektifler, Tina’nın izine ulaşmak için çalışmaya devam ediyor ve halka bilgi paylaşımı çağrısında bulunuyorlar.

İLGİLİ HABERLER