• 19/05/2024

İngiltere Futbol Federasyonu’ndan Jürgen Klopp’a men cezası

 İngiltere Futbol Federasyonu’ndan Jürgen Klopp’a men cezası

İngiltere Futbol Federasyonu’ndan Jürgen Klopp’a men cezası

Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp, hakem Paul Tierney’e yönelik eleştirileri nedeniyle bir maçlık men cezası aldı ve bir sonraki sezonun sonuna kadar askıya alınan ekstra bir maçlık men cezasıyla cezalandırıldı. Liverpool’un sezonun son maçında Klopp, takımının başında olacak.

FA sözcüsü, Klopp’un 75.000 sterlin para cezası aldığını ve iki maçlık men cezası aldığını duyurdu.

Ancak federasyon yetkilisi, “Teknik direktörün kenar çizgisindeki ilk maç yasağı derhal yürürlüğe girmiştir. İkinci yasağın, 2023/24 sezonunun sonuna kadar askıya alındığını ve bu süre zarfında FA Kuralı E3’e başka bir ihlalde bulunmadığı koşuluyla geçerli olacak” sözlerini ekledi.

Klopp, yorumlarının “uygunsuz” olduğunu ve “tarafgirlik ima ettiğini, hakemin dürüstlüğünü sorguladığını, kişisel, saldırgan ve oyunu itibarsızlaştırdığını” kabul etti. Beklendiği gibi, Klopp’un iki maçlık bir men cezası alması ve sezonun geri kalanında görev yapamaması bekleniyordu.

Ancak, Klopp cumartesi günü Aston Villa’ya karşı oynanacak maçta tribünde olacak ve sezonun son maçında, 28 Mayıs’ta Southampton’a karşı tekrar saha kenarında yer alabilecek.

Klopp, Tottenham’a karşı 4-3’lük dramatik galibiyetin ardından hakem Tierney’in kendilerine karşı ajandası olduğunu ve tarafgir kararlar verdiğini iddia etti.

İLGİLİ HABERLER