bellonareklam1

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’e bir şok daha

 İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’e bir şok daha
iinternational supermarket

Prens Philip’in ölümü ve torunu Prens Harry’nin Meghan Markle ile kraliyet ailesinden ayrılmasıyla zor günler geçiren Kraliçe Elizabeth’e bir darbe daha geldi.

Kraliçe’nin kuzeni Kent Dükü Prens Michael’ın kraliyet statüsünü ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le ilişkisini paraya çevirmeye çalıştığı iddiası ortaya atıldı.

SAHTE ŞİRKET TEMSİLCİSİ ROLÜ YAPTILAR

Channel 4 TV kanalında yayınlanan Dispatches programından ve The Sunday Times’tan gazeteciler, Güney Kore merkezli bir altın şirketi temsilcisi rolü yaparak sahte şirketleri için yatırımcı aramak üzere bazı Kraliyet üyeleriyle temas kurmaya çalıştı.

200 BİN DOLAR KARŞILIĞINDA YARDIM TEKLİF ETTİ

İddiaya göre; 78 yaşındaki Prens Michael, online bir görüşmede yatırımcı rolüne giren gazetecilere Rusya ile bağlantı kurmak için 200 bin dolar karşılığında yardım teklif etti.

VLADIMIR PUTIN İLE BAĞLANTI KURMA VAADİ

İş ortağı olan Reading Markisi Simon Isaacs’ın da 2013’te Kensington Sarayı’ndaki bir etkinlikte Prens Michael’ı “Kraliçe’nin Rusya’daki gayri resmi elçisi” diye tanıtarak para karşılığında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le bağlantı kurma vaadinde bulunduğu öne sürüldü.

MICHAEL İDDİALARI REDDETTİ

Prens Michael iddiaları reddederken asistanları da prensin en son 2003’te görüştüğü Rus liderle özel bir ilişkisi olmadığını savundu. Açıklamada, Reading Markisi Simon Isaacs’ın prensin yerine getiremeyeceği vaatlerde bulunduğu kaydedildi.

Kraliyet Ailesi’nin internet sitesinde, Kent Dükü’nün anne tarafından Rus kökenleri bulunduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER