• 13/04/2024

İngiltere kraliyet ailesi mensubu Thomas Kingston hayatını kaybetti

 İngiltere kraliyet ailesi mensubu Thomas Kingston hayatını kaybetti

İngiltere kraliyet ailesi mensubu Thomas Kingston hayatını kaybetti

İngiltere’de Kent Prensi Michael’in damadı, Lady Gabriella Kingston’ın eşi Thomas Kingston, 45 yaşında hayatını kaybetti. Kingston’ın 25 Şubat Pazar akşamı ülkenin güneybatısında bulunan Gloucestershire’daki bir adreste ölü bulunduğu, olay yerine acil durum servislerinin çağrıldığı açıklandı. Olayda herhangi şüpheli bir durumun olmadığı ve Kingston’ın ölümünde herhangi birinin dahlinin olmadığı belirtildi.

BBC’nin haberine göre, İngiltere Kralı 3’üncü Charles ve Kraliçe Camilla, aileye ‘en içten düşüncelerini ve dualarını’ iletti. Kingston’ın eşi Lady Gabriella ve ailesi adına Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, “Tom, onu tanıyan herkesin hayatını aydınlatan müstesna bir adamdı” denildi. Ölümü ise ‘tüm aile için çok büyük bir şok’ olarak nitelendirildi.

ÖLÜMÜ ‘ŞÜPHELİ’ DEĞİL

Lady Gabriella, Kent Prensi Michael ve eşinin kızı. 81 yaşındaki Prens Michael ise Kral 5’inci George’un torunu ve Kraliçe 2’inci Elizabeth’in birinci dereceden kuzeni.

Kingston’ın ölümü üzerine Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Kral 3’üncü Charles ile eşi Kraliçe Camilla’nın ‘çok sevilen aile üyeleri için tuttuğu yasta Kent Prensi Michael ve Prenses ile onu tanıyan herkesle birlikte olduğu’ ifade edildi. Gloucestershire Polisi’nin açıklamasında ise pazar günü yerel saatle 18.25 sıralarında Cotswolds’daki bir adrese ambulans çağrıldığı, ölümünün ‘şüpheli’ olarak değerlendirilmediği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER