bellonareklam1

İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkardı!

 İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeden çıkardı!
iinternational supermarket

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye’den dönüşlerde karantinaya girmek istemeyen Britanya sakinlerinin, turizmcilerin ve havayolu şirketlerinin merakla beklediği kararı açıkladı.

TÜRKİYE 22 EYLÜL’DE SARI LİSTEYE GEÇİYOR

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Türkiye 22 Eylül sabah saat 4 itibariyle kırmızı listeden çıkarak sarı listeye dahil olacak. Türkiye 17 Mayıs’tan bu yana kırmızı listede yer alıyordu.

İngiltere 4 Ekim’den itibaren ise sarı,kırmızı ve yeşil trafik ışığı sistemini değistirerek sadece kırmızı listenin olduğu bir sisteme geçecek. Geri kalan tüm ülkelere ise kısıtlamasız seyahat edilecek.

7 ÜLKE DAHA KIRMIZI LİSTEDEN ÇIKIYOR

Türkiye ile beraber Maldivler, Sri Lanka, Uman, Pakistan, Kenya, Mısır ve Bangladeş de kırmızı listeden çıkarak 22 Eylül’de sarı listeye dahil olacak.

UÇUŞ ÖNCESİ TEST KALKIYOR

4 Ekim Pazartesi’den itibaren uluslararası seyahatler için yeni, basitleştirilmiş bir sistem yürürlüğe giriyor. 4 Ekim Pazartesi’den itibaren, tamamen aşılı kişiler, kırmızı olmayan bir ülkeden İngiltere’ye gelmeden önce test yaptırmak zorunda olmayacak. Ayrıca döndüklerinden sonraki ikinci günde yapılan PCR testi yerine, antijen testi yapabilecekler.

İLGİLİ HABERLER