Caria Holidays

İngiltere, pandemide kullanılmayan milyarlarca sterlinlik ekipmanı yakmayı planlıyor

 İngiltere, pandemide kullanılmayan milyarlarca sterlinlik ekipmanı yakmayı planlıyor

Kamu Hesapları Komitesi (PAC), Başbakan Boris Johnson hükümetinin yeni tip korona virüs pandemisi sırasında kullanılmayan kişisel koruyucu ekipmanlara 4 milyar sterlin harcadığını ve şimdi bunun “birçoğunu yakmayı” planladığını tespit etti.

Bloomberg’in haberine göre, PAC bugün yayınladığı raporda, milyonlarca koruyucu ekipmanın Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) standartlarına uymadığı için kullanılmayacağını açıkladı.

Genel olarak hükümet, koronavirüs salgınının ilk yılında kişisel koruyucu donanıma harcanan 12 milyar sterlinin yüzde 75’ini yüksek fiyatlar ve arızalı ekipman nedeniyle kaybetti.

Raporda, aşıların uygulanmasına ve kısıtlamaların nasıl kaldırılacağına dair İngiliz bakanların pandemiye verdikleri yanıt hakkında konuşma biçimlerini değiştirmek için nasıl çalıştıkları vurgulandı.

Ancak daha önce de hükümet, kişisel koruyucu ekipman eksikliği, korona virüs testi eksikliği ve virüsün yayılması sırasında müdahalede gecikmeler de dahil olmak üzere ağır eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

İLGİLİ HABERLER