İngiltere şokta: Çiçekleri kabul etmedi diye kız arkadaşını katletti!

 İngiltere şokta: Çiçekleri kabul etmedi diye kız arkadaşını katletti!

İngiltere şokta: Çiçekleri kabul etmedi diye kız arkadaşını katletti!

İngiltere’de 15 yaşındaki bir kız çocuğu eski erkek arkadaşının verdiği çiçeği reddedince bıçaklanarak öldürüldü. Saldırgan şahıs olayın ardından gözaltına alındı. Londra’nın Croydon kasabasında sabah saatlerinde akıl almaz bir olay meydana geldi. 15 yaşındaki bir kız, Londra’nın güneyindeki işlek Wellesley caddesinde sabah trafiğinin yoğun olduğu saatlerde bıçaklanarak öldürüldü.

Sabah okula gitmek için bindiği iki katlı otobüste eski erkek arkadaşıyla karşılaştı. Okula gitmek için bindiği otobüsten her zamanki durağında indi. Eski erkek arkadaşı da onunla birlikte indi ve kız ile barışmak için aldığı çiçekleri vermek istedi, kız kabul etmeyince sinirlenip bıçaklayarak olay yerinden kaçtı. Olaya şahit olan çevredekiler polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

75 DAKİKADA YAKALANDI

Olay yerine gelen polis ekipleri kaçan şahısı yakalamak için çalışma başlattı. Olayın üzerinden 75 dakika geçtikten sonra 17 yaşındaki zanlı olay yerinin 8km uzağındaki New Addington bölgesinde yakalandı.

Kızın eğitim gördüğü özel okul olan Old Palace of John Whitgift okulu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Çok sevdiğimiz ve değer verdiğimiz dostumuz ve öğrencimizin anlamsız ve trajik ölümü bizi derinden sarstı. Eski Saray (John Whitgift okulu eski bir saray) topluluğunun bu korkunç haberle yüzleşmesi biraz zaman alacak ve bunu yapmaya çalışırken öğrencilerimize destek sunacağız.”

“POLİSLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ”

Croydon Belediye Başkanı Jason Perry, “Bu sabah şehir merkezinde bıçaklanan genç kızın hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendim. Belediye olarak polisle iletişim halindeyiz ve soruşturmalarını tam olarak destekleyeceğiz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER