• 20/05/2024

İngiltere ve Galler’deki fırtınalar yerini yılın en sıcak gününe bırakabilir

 İngiltere ve Galler’deki fırtınalar yerini yılın en sıcak gününe bırakabilir

Weather watcher/southern storm

Fırtınalar ve sağanak yağışların ardından İngiltere ve Galler’de yılın en sıcak gününe hazırlanılıyor. İşte detaylar:

Güney İngiltere ve Galler’de yaşanan şiddetli fırtınalar, binalara zarar verirken seyahatlerde de aksamalara neden oldu. Yıldırımların etkisiyle demiryolu hatlarında hasarlar meydana geldi ve bazı tren seferleri iptal edildi.

Toprak Kayması ve Zararlar:

Kuzey Fransa’da başlayan fırtına, toprak kaymalarına yol açarken bir kişinin ölümüne neden oldu. Aynı fırtına, Güney İngiltere ve Galler’deki binalara ve altyapıya zarar verdi. Yıldırımların çarpmasıyla bazı binaların çatıları ve elektrik sistemleri hasar gördü.

Sıcaklık Beklentileri:

Meteoroloji uzmanları, Perşembe gününün yılın en sıcak günü olabileceğini söylüyor. Güneydoğu İngiltere’de sıcaklık 24 dereceye kadar çıkabilir. Ancak öğleden sonra gökyüzünün yeniden kararması ve gökgürültülü sağanak yağışların tekrar başlaması bekleniyor.

Tatil Hafta Sonu Tahminleri:

Resmi tatil hafta sonunda hava durumu karışık olacak. Birçok bölgede yağmur beklenirken sıcaklıklar yüksek seviyelerde seyredecek. Pazartesi günü ise ülke genelinde sağanak yağışlar bekleniyor.

Fırtınaların Etkileri ve Uyarılar:

Meteoroloji Ofisi, fırtınaların seyahatlerde aksamalara ve su baskınlarına neden olabileceğini belirtiyor. Halk, zorlu sürüş koşulları ve olası yolların kapanması konusunda uyarılıyor.

İLGİLİ HABERLER