İngiltere yabancı turistler için yeni güvenlik planını duyurdu

 İngiltere yabancı turistler için yeni güvenlik planını duyurdu

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, hükümetin, Birleşik Krallık sınırlarını daha güvenli hale getirmeyi hedefleyen yeni planı açıkladı.

Yeni planlama, ülkeyi ziyaret eden AB vatandaşları ve diğer yabancı uyrukluları ilgilendiriyor.

İNGİLİZ VE İRLANDA VATANDAŞLARI MUAF

Patel, hükümetin Birleşik Krallık’a giren ve çıkan kişi sayısını daha doğru bir şekilde izlemesine yardımcı olacağını savunduğu yeni bir Elektronik Seyahat İzni (ETA) planıyla ilgili yasayı kabul edeceğini söyledi. İngiliz ve İrlanda vatandaşları bu uygulamadan muaf tutulacak.

ONLINE FORM GEREKECEK

Plana göre, ziyaretçilerin Birleşik Krallık’a seyahat etmeden önce, İçişleri Bakanlığı’nın güvenlik kontrolleri yapmasına ve birisinin ülkeye daha erken bir aşamada girmesine izin verilip verilmeyeceğine dair kararlar almasına olanak tanıyan çevrimiçi bir form doldurmaları gerekecek.

“ÜLKEMİZDE KİMLERİN OLDUĞUNU GÖREBİLECEĞİZ”

Patel, “Rakamlar konusunda daha fazla doğruluğa sahip olacağız, ülkemizde kimlerin olduğunu sayabileceğiz. Net göç hedefleri veya sayıları veya bu nitelikteki şeyler etrafında varsayımların etrafında çalışmak zorunda kalmayacağız ve hatta sayıların artacağını veya azalacağını tahmin etmemiz gerekmeyecek” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER