• 20/05/2024

İngiltere’de TV kanallarında eş zamanlı deprem yardım çağrısı

 İngiltere’de TV kanallarında eş zamanlı deprem yardım çağrısı

İngiltere’de TV kanallarında eş zamanlı deprem yardım çağrısı

İngiliz aktör Daniel Craig’in, Türkiye ve Suriye’deki depremlerden etkilenenlere yardım çağrısında bulunmak amacıyla seslendirdiği video klip, İngiltere’de 29 televizyon kanalında eş zamanlı yayımlanacak.

Son dört filmde “007 James Bond” olarak sinema izleyicisinin karşısına çıkan aktör Craig’in seslendirdiği 90 saniyelik yardım çağrısı, İngiltere’de 29 ağda aynı anda yerel saatle 21.55’te (TSİ 00.55’te) yayımlanacak. Warner Bros. Discovery, Channel 4, ITV, UKTV, Channel 5 ve Sky gibi medya şirketleri, yerel saatle 21.55’te yayınlanacak olan 90 saniyelik yardım çağrısı için reklam alanını verdi. Channel 4, ayrıca yardım çağrısını pazar gününe kadar YouTube kanalında da yayımlayacak.

AYNI ANDA GÖSTERİLECEK

Öte yandan, yardım çağrısı, Londra, Liverpool, Birmingham ve Manchester dahil İngiltere’nin büyük şehirlerinde aynı anda geniş formatlı dijital ekranlarda gösterilecek. Channel 4’un mali işlerden sorumlu yetkilisi Verica Djurdjevic, yaptığı açıklamada, “Depremin yarattığı tahribatı görünce, bu önemli amaç için farkındalığı artırmaya yardımcı olmak üzere ortak bir yayıncı ve reklam girişiminin gücünü kullanmak istedik” dedi.

Video klipte, 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin yer aldığı görüntüler, Craig tarafından seslendirildi ve izleyicilere yardım için nasıl bağışta bulunabilecekleri anlatıldı.

İLGİLİ HABERLER