Caria Holidays

İngiltere’de B – Planı önlemlerinin hafifletilmesi bekleniyor

 İngiltere’de B – Planı önlemlerinin hafifletilmesi bekleniyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yürürlükte olan korona virüs önlemleri kapsamında B Planı hakkında bir açıklama yaparak kuralların gevşetildiğini duyurması bekleniyor.

BBC’nin bildirdiğine göre; Johnson öğleden sonra Parlamentoya hitap etmeden önce en son verileri gözden geçirecek.

İngiliz basını, ilk aşamada aşı pasaportu uygulamasının kaldırılabileceğini ancak maske zorunluluğunun bir süre devam edebileceğini yazdı.

B Planı önlemlerinin 26 Ocak’ta son bulması bekleniyor. Başbakan, daha önceki açıklamasında bu tarihten önce kısıtlamaları gözden geçirmeyi taahhüt etmişti.

Şu andaki B Planı, mümkünse evden çalışma, toplu ulaşım araçları ve kapalı alanlarda maske takılması ve gece kulüpleri gibi yerlere girişte aşı pasaportu zorunluluğunu içeriyor.

JOHNSON: “TEMKİNLİ OLMALIYIZ”

Bir hastane ziyareti sırasında kısıtlamaların kaldırılıp kaldırılmayacağı sorulduğunda Johnson, “Covid konusunda dikkatli olmalıyız. Bunun bir tehdit olduğunu hatırlamaya devam etmeliyiz” dedi.

Bir hükümet sözcüsü, kararın ” dengeli” olduğunu, ancak Ocak ayının başından bu yana düşen vakalarla birlikte son verilerin “cesaret verici” olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz Salı günü, Sağlık Bakanı Sajid Javid milletvekillerine “önümüzdeki hafta kısıtlamaları önemli ölçüde azaltabileceğimiz konusunda şekilde iyimserim” diye konuştu

İLGİLİ HABERLER