İngiltere’de Covid önlemleri kapsamındaki tüm seyahat kısıtlamaları sona erdi

 İngiltere’de Covid önlemleri kapsamındaki tüm seyahat kısıtlamaları sona erdi

İngiltere’ye giriş yapan yolcular için kalan tüm Covid seyahat kısıtlamaları kaldırıldı.

Cuma sabahı 04:00 itibariyle, aşısız gelenlerin artık test yapması gerekmeyecek ve yolcu bulma formları doldurulmayacak. Aşılılar için daha önce bu kural kaldırılmıştı.

Bu değişiklikle İngiltere’de Covid karantina önlemleri uygulanmaya başladıktan yaklaşık 2 yıl sonra bitirilmiş oldu.

“KISITLAMALAR OLMADAN SEYAHAT EDEBİLECEĞİZ”

Havacılık Bakanı Robert Courts, “Uğruna çalıştığımız her şey – tüm ülke tarafından yapılan her baskı, her test ve fedakarlıklar, sonunda, yaklaşık iki yıl sonra, hepimizin bürokratik kısıtlamalar olmadan seyahat edebileceğimiz anlamına geliyor” dedi.

Hükümet, değişikliğin bilinçli olarak Paskalya tatillerinden önce yapıldığını ancak gelecekteki herhangi bir Covid varyantına yanıt vermek için acil durum planlarının hazırlandığını da sözlerine ekledi.

REZERVASYONLARDA ARTIŞ

Turizm şirketi Kuoni’nin CEO’su Derek Jones, rezervasyonların son aylarda arttığını belirterek,  “Tüm seyahat kısıtlamalarının kaldırılması, oyunun kurallarını değiştiren son şey – insanlar artık eve dönmeden önce test yapmanın getirdiği tüm stres olmadan tatile gidebilir veya yurtdışında ailelerini ve arkadaşlarını ziyaret edebilirler” dedi

Bununla birlikte, Birleşik Krallık’tan seyahat edecek yolcuların, ziyaret ettikleri ülkelerin kurallarını kontrol etmeleri tavsiye edildi.

İLGİLİ HABERLER