• 16/04/2024

İngiltere’de ekonomik durgunluk seyahat satışlarına yansımadı

 İngiltere’de ekonomik durgunluk seyahat satışlarına yansımadı

İngiltere’de enflasyonun son 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşması ve ekonomik durgunluğa rağmen tatil rezervasyonlarının iyi gittiği belirtiliyor.

“Şu anda en yüksek satışları yapıyoruz”

Advantage Travel Partnership CEO’su Julia Lo Bue-Said, vergi ve faiz artışının sektörde ezici ve hayal kırıklığı yaratan bir haber olduğunu belirtirken, ABTA’nın Londra’da düzenlediği ‘Seyahat Trendleri Raporu Konferansında’ konuşan G Adventures’in EMEA Pazarlama Müdürü Ant Stone ise şirketinin 2008’deki ekonomik krizde büyüdüğünü, müşteri alışkanlıklarının değişmesinden dolayı bu krizde de büyüyeceğini iddia etti. Stone “Talep geldiği için kendimizi iyi bir yerde görüyoruz. Şu anda en yüksek satışları yapıyoruz. Kara Cuma en fazla satış yaptığımız günlerden biriydi.” dedi.

“Noel’den sonra farklı bir hikaye ile karşılaşabiliriz”

Ancak Elegant Resorts Genel Müdür Lisa Fitzell, insanların harcanabilir geliri azaldıkça işlerin değişebileceğine dikkat çekiyor. Fitzell “Dolayısıyla Noel’den sonra farklı bir hikaye ile karşı karşıya kalabiliriz. Lüks ürünler satan bir tur operatörü olarak her hafta 2019’un rakamlarını aşıyoruz. Henüz bir sıkıntı yaşamadık. Kayıplarımızı telafi ediyoruz. Ancak Noel’den sonra farklı bir hikaye ile karşı karşıya kalabiliriz. Müşteriler yıl boyunca daha üst segment ürünlere yöneldi ancak giderek harcamalar sabitlenmeye başladı.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER