İngiltere’de Ferrero çikolatalarının satışındaki kısıtlama devam ediyor

 İngiltere’de Ferrero çikolatalarının satışındaki kısıtlama devam ediyor

İtalya merkezli Ferrero çikolata fabrikasının ürünlerinden bazılarında salmonella bakterisine rastlanmasının ardından, Nisan ayında ürünler İngiltere’deki marketlerin raflarından kaldırıldı.

Belçika’nın Arlon şehrindeki fabrikada üretilen ürünlerin marketlerden çekilmesinden bu yana İngiltere’de sürpriz yumurta şeklindeki çikolataların satışı yapılmıyor.

BAZI MARKETLER SATMAYA DEVAM EDİYOR

İngiltere’deki bazı marketler bakteri şüphesi olmayan Ferrero çikolatalarının satışlarına devam ederken bazıları ise tedbir amacıyla tüm Ferrero çikolatalarını satıştan kaldırdı. Yetkililer, yeni ürünlerin ne zaman piyasaya sürüleceğini henüz bilmediklerini söyledi.

ROBIN FOOD: “UYARI GELDİ”

İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Robin Food Marketinin Müdürü Cansu Özdemir, Ferrero çikolata fabrikasının yetkililerinden alınan ilk uyarıların ürünlerin tüketilmemesi üzerine yalnızca “tavsiye” niteliğinde olduğunu söylerken, kısa bir süre sonra Gıda Standartları Ajansı’ndan (FSA), “ürünlerin kesinlikle satılmaması” gerektiği hakkında uyarı aldıklarını söyledi.

Yetkililerin Ferrero ürünlerinin geri çekilmesi çağrısıyla beraber markaya ait tüm çikolataların satıştan kaldırmaya karar verdiklerini söyleyen Özdemir, “Haberleri ilk duyduğumuz anda geçici olarak stoktan çektiğimiz ürünleri daha sonra FSA’dan gelen uyarıyla tamamen kaldırdık. Sadece bakteri şüphesi olan ürünlerle sınırlı kalmayarak, süreci gözlemleyip Ferrero ürünlerinin güvenliğinden emin oluncaya kadar tüm ürünleri bekletmek istedik” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER