İngiltere’de hayat pahalılığı nedeniyle cinsel içerik paylaşan gençlerin sayısı artıyor

 İngiltere’de hayat pahalılığı nedeniyle cinsel içerik paylaşan gençlerin sayısı artıyor

İngiltere’de hayat pahalılığının son 40 yılın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birçok kişi, ikinci ve üçüncü işlerde çalışmaya başladı.

Çok sayıda da gencin de daimi işlerine ek olarak OnlyFans gibi sitelerde cinsel içerik paylaşmaya başladığı belirtiliyor.

İngiliz Seks İşçileri Kolektifi adlı kampanya grubu üyeleri, BBC’ye hayat pahalılığının artması nedeniyle OnlyFans’e katılmak için kendilerinden yardım isteyen kadınların sayısının belirgin şekilde arttığını söylüyor.

Kolektif, bu tür sitelerde para için cinsel içerik paylaşan kişilerin, uzun süre çalışma, tacize uğrama ve takip edilme gibi risklere açık hale gelebileceği uyarısında bulunuyor.

‘Ağır iş’

Alexia* 20 yaşında. Yakın bir zaman önce aralarında OnlyFans’in da bulunduğu dört sitede içerik paylaşmaya başladığını söylüyor.

“Fazladan birkaç yüz sterlin de kazansam bu benim için çok büyük para. Bu parayla beklenmedik masraflarımı karşılayabiliyorum. Örneğin geçen gün belediyeden 400 sterlinlik bir fatura geldi. Bu işi yapmasaydım faturamı ödeyemezdim” diyor.

Alexia, Covid pandemisindeki birinci kapanmada çalıştığı restorandaki işini kaybetmiş. Bunun üzerine bu sitelerde fotoğraf ve videolarını paylaşmaya başlamış. Şimdi bir ofiste sabah dokuz akşam beş, bazen altı gün çalışıyor ama internette içerik yayımlamaya devam ediyor:

“İnsanların bunun ne kadar ağır bir iş olduğunu anlayabileceğini sanmıyorum. Bazen günde 17 saat telefon ekranına baktığım oluyor. İşime güvence olarak devam ediyorum. Çünkü OnlyFans’tr işler iyi gitmezse de her ay faturalarımı ödeyebilirim.”

Alexia, şimdi internetten kazandığı paranın, daimi işinden kazandığı paranın üstünde olduğunu söylüyor. Binlerce hayran sayısına ulaştığını ve ayda 3 bin sterlinden fazla kazandığını anlatıyor, “Bu ek gelir olmasaydı hâlâ evde annemle yaşıyor olacaktım” diyor.

İngiliz Seks İşçileri Kolektifi’nden Laura Watson, hayat pahalılığının artması nedeniyle seks işçiliği yaptığını söyleyen kadınlardan gelen aramaların Haziran’da üçte bir oranında arttığını ifade ediyor.

İLGİLİ HABERLER