• 18/05/2024

İngiltere’de insanlar diş randevuları için aylarca bekliyor

 İngiltere’de insanlar diş randevuları için aylarca bekliyor

İngiltere’de diş sağlığı ile ilgili sorunlar gün geçtikçe büyüyor. Ülke, özellikle pandemiyle beraber diş sağlığında ciddi sıkıntılar yaşıyor.

The Guardian’ın bildirdiğine göre; insanların randevular için 2024’ kadar beklemeleri söyleniyor.  Ameliyat bekleme listelerinde de binlerce kişi bulunuyor.

Yayınlanan bir rapor; randevularda ve ameliyatlarda gecikmeler yaşandığını ve bu gecikmelerin semptomların kötüleşmesine neden olduğunu ortaya koydu. Öyle ki; ağrı kesicileri aşırı doz alan hastaların hastanede tedavi aldığı söyleniyor.

ÖZEL BAKIM VAR ANCAK PAHALI

Healthwatch England, 1.375 kişinin diş randevusu ve tedavisi deneyimlerini gözden geçirdi ve bazı kişilerden randevu için üç yıl beklemelerinin istendiğini, ancak özel bakımın bir hafta içinde verilebileceği bilgisinin verildiğini paylaştı. Ancak Insanların Yüzde 61’nin de bu tedaviyi çok pahalı bulduğu belirtildi.

283 POUNDA KADAR ÇIKIYIOR

Çocuklar, hamile kadınlar ve gelir yardımı desteği alanların içinde olduğu bir kısım insan, ücretsiz diş hekimliği hizmetlerine erişim sağlarken, birçoğunun rutin tedavi için 24 pound ile 283 pound arasında bir arasında ücret ödemesi gerektiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER