İngiltere’de M25 otoyolunun bir bölümü tüm hafta sonu boyunca kapatıldı

 İngiltere’de M25 otoyolunun bir bölümü tüm hafta sonu boyunca kapatıldı

PA MEDIA

M25 otoyolu 1986 yılında açıldığından bu yana ilk kez gündüzleri planlı bir şekilde tüm şeritlerin kapatılmasıyla karşılaşılıyor.

Surrey’deki M25 otoyolunun bir bölümü, binlerce sürücünün trafikte sıkışıp kalacağı korkusu nedeniyle tüm hafta sonu boyunca kapatıldı.

10 ve 11 numaralı kavşaklar arasındaki her iki taşıt yolu boyunca uzanan 5 millik bir kısım 21:00’de kapatıldı ve Pazartesi günü 06:00’ya kadar kapalı kalacak.

Ulusal Karayolları, hafta içi yaklaşık 270.000 sürücünün bu yolu kullandığını açıklamıştı.

Proje lideri Jonathan Wade konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Sürücüler M25’i yalnızca yolculukları kesinlikle gerekliyse kullanmalı.” M25’in 1986’da açılmasından bu yana ilk kez gündüzleri planlı bir şekilde tüm şeritleri kapatılıyor. Kapatma işleminin amacı, 2025 yılının ortasında tamamlanması beklenen 10. kavşak iyileştirme planının bir parçası olarak bir köprünün yıkılmasını ve yeni bir portalın kurulmasını sağlamaktır”

Ulusal Karayolları, planların geliştirilmesinde gerçekleştirilen modellemenin, sürücüleri uzak durmaya çağırmak gibi hafifletici önlemler alınmadığı takdirde araçların beş saate kadar gecikmelerle karşı karşıya kalacağını gösterdiğini söyledi.

Kurum, dokuzuncu ve 11. kavşaklar arasındaki taşıt yolunun genellikle hafta sonu saat 10:00 ile 21:00 arasında her yönde saatte 4.000 ila 6.000 araç taşıdığını söyledi.

Wade, sürücülere “bölgeden tamamen uzak durmalarını, planlarını değiştirmelerini veya trene binmelerini” önerirken, ayrıca sürücülere “sadece uydu navigasyonunun söylediklerini takip etmekten” kaçınmalarını ve bölgedeki işaretleri takip etmelerini tavsiye etti.

İLGİLİ HABERLER