İngiltere’de Paskalya Tatili İçin Milyonlarca Kişi Yollara Düştü

 İngiltere’de Paskalya Tatili İçin Milyonlarca Kişi Yollara Düştü

Getty Images

Büyük Britanya’da Paskalya tatili nedeniyle milyonlarca insan yollara düştü.

Bu hafta sonu rekor sayıda yolcu uçmayı planlıyor ve sadece Cuma günü İngiltere’deki yollarda 2.6 milyon araç yolculuğu bekleniyor. Sürücüler, bazı rotalarda yolculukların iki kat daha uzun sürebileceği konusunda uyarıldı.

Hava Durumu ve Trafik

Perşembe günü İngiltere’nin bazı bölgelerini etkileyen fırtınalı hava koşullarının Cuma günü hafiflemesi bekleniyor. Ancak, İngiltere’de birçok sel uyarısı ve alarma dikkat edilmelidir.

Tatil Planları

Visit England turizm kuruluşuna göre, İngiltere’de 11 milyon kişi bu Paskalya tatili için gece geçirecek bir seyahat planlıyor. RAC ve Inrix şirketlerinin yaptığı bir araştırma, hafta sonu boyunca 14 milyon yolculuğun yapılacağını öngörüyor.

Hava Durumu Tahmini

BBC Hava sunucusu Chris Fawkes’e göre, İngiltere’de Güzel Cuma ve Paskalya tatili boyunca hava durumu iyileşecek. Ancak, güneşli ve yağmurlu bir karışım beklenirken, sıcaklıklar ortalama seviyelerde kalacak.

Fırtına ve Sel Uyarıları

İngiltere’de herhangi bir hava uyarısı olmamasına rağmen, Çevre Ajansı tarafından 35 sel uyarısı ve 183 sel alarmı verilmiştir. Galler’de de 5 sel uyarısı bulunuyor.

Ulaşım ve Tatil Planlaması

Hafta sonu boyunca havaalanları ve havayolları, bu dönemde “rekortmen” yolcu sayıları bekliyor. Manchester Havaalanı, geçen yıla göre %8 daha fazla olan yaklaşık 320.000 yolcuyla bu hafta sonuna hazırlanıyor.

Eğlence ve Güvenlik Önlemleri

Yolcuların ve sürücülerin seyahatlerini planlaması, güvenlik kontrol noktalarında beklenen yoğunluğu dikkate alarak yapması önerilmektedir. Dover’daki Fransız yetkililer, Moskova konser salonu saldırısının ardından ülkenin terör tehdit seviyesini yükseltmesinin ardından sınır kontrollerini artırdılar.

Trafik ve Sınır Kontrolleri

Eurotunnel, beklenen yoğunlukla başa çıkmak için ek tüneller ve personel sağlayacak.

İLGİLİ HABERLER