• 21/04/2024

İngiltere’de tecavüzcü polis memuruna ömür boyu hapis

 İngiltere’de tecavüzcü polis memuruna ömür boyu hapis

İngiltere’de tecavüzcü polis memuruna ömür boyu hapis

Londra’da 17 yılı aşkın sürede çok sayıda kadına tecavüz etmekten  suçlu bulunan polis memuru David Carrick, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Pek çok kadına tecavüz ettiğini ocakta itiraf etmesinin ardından görevini suistimal gerekçesiyle memuriyetten ihraç edilen Carrick hakkında açılan davanın duruşması yapıldı.

Yargıç Bobbie Cheema-Grubb, eski polis memurunun halkın önündeki doğruluk ve güvenilirlik görünümü altında kadınlardan canavarca faydalandığını söyledi.

Carrick mahkeme önünde protesto edildi

Cheema-Grubb, “Birçok kadına yüzsüzlükle tecavüz ettin ve tecavüze teşebbüs ettin, bazılarını vahşice yaptın ve dokunulmazmışsın gibi davrandın. Mağdurların, yaşadıkları utancın ve korkunun üstesinden gelip seni şikayet edemeyeceklerine güvenerek cüretkar ve zaman zaman da acımasızdın. Yaklaşık 20 yıl boyunca haklı da çıktın ancak şimdi bu 12 kadın ortaya çıkarak ve meslektaşların da onların kanıtlarıyla hareket ederek seni ifşa etti ve bitirdi.” ifadelerini kullandı.

Yargıç Bobbie Cheema-Grubb, Carrick’in Londra’da tutulduğu yüksek güvenlikli cezaevinde intihara teşebbüs ettiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER