İngiltere’de Türk moda tasarımcısına büyük onur

 İngiltere’de Türk moda tasarımcısına büyük onur

İngiltere’de 300 yılı aşkın bir geleneğin simgesi olan The Royal Ascot’un bu yıl Moda Kurulu Başkanı olarak Zeynep Kartal seçildi.

İngiltere’de yaşayan Türk moda tasarımcısı Kartal, haziran ayında düzenlenecek olan The Royal Ascot At Yarışları’na Kraliçe 2’nci Elizabeth ile beraber katılacak. Sürdürülebilirlik ve sanat başlıkları altında yayınlanan ünlü İngiliz dergisi Royal Ascot Style Guide ise ilk kez Türk bir isimle çekim yaparak, Zeynep Kartal’ı kapağına taşıdı.

İngiltere’de yaşayan Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal, geçen sene tasarımıyla da yer aldığı The Royal Ascot’ta bu yıl, kurulun ilk Türk moda başkanı oldu. The Royal Ascot resmi hesabından da Zeynep Kartal’ın moda kurulu başkanı olduğunu duyurdu.

ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK

Kartal bu süreçte ülke çapında bulunan yetenekleri destekleyerek, The Royal Ascot giyim geleneklerinin sürdürülebilir olması için çalışmalarına tüm hızıyla devam edecek. Haziran ayındaki organizasyona kapsamında katılımcılara ilham veren giyim tavsiyelerinin bulunduğu bir rehber de hazırlayan Zeynep Kartal, özel içerikte kıyafet temalarını da detaylı bir şekilde paylaştı.

İLGİLİ HABERLER