İngiltere’de demiryolu işçileri yeniden greve gitti! Hangi hatlar etkilenecek?

 İngiltere’de demiryolu işçileri yeniden greve gitti! Hangi hatlar etkilenecek?

İngiltere’de enflasyonun etkisiyle giderek artan hayat pahalılığı ve enerji ile akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş hem kamu hem de özel sektörde birçok endüstriyi grev sürecine sürüklüyor.

Ulaşım çalışanları, itfaiyeciler, doktorlar, hemşireler, öğretmenler, postane işçileri, havalimanı çalışanları, yüksek öğrenim görevlileri, avukatlar ve telekomünikasyon alanındaki mühendisler önümüzdeki aylarda grev yapabileceğini duyuran çalışma kollarından sadece bazıları.

Haziran ayında İngiltere, İskoçya ve Galler’de demir yolu işçileri son 30 yılın en büyük grevine çıkmış, yapılan yüzde 4’lük zam teklifinin ve işçi çıkarma taleplerinin kabul edilemez olduğunu savunmuştu.

Bu greve 40 binden fazla işçi katıldı ancak yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldı ve demir yolu işçileri bugün tekrar greve çıktı.

HANGİ HATLAR ETKİLENECEK?

14 tren işletme şirketindeki işçiler greve katıldı, bu da İngiltere’nin demiryolu ağının büyük bölümünün etkileneceği anlamına geliyor.

Avanti West Coast; c2c; Chiltern Railways; CrossCountry; East Midlands Railway; Great Western Railway; Greater Anglia; GTR (including Gatwick Express); LNER; Northern; Southeastern; South Western Railway; TransPennine Express and West Midlands Trains.

Gündüz çalışan trenler her zamankinden daha geç saat 07:30’da başlayacak ve 18:30’da çok daha erken bitecek.

Transport for London (TfL), Network Rail’in yetki alanına giren rayların bazı bölümlerini kullandığından başkent içindeki ve çevresindeki taşıtlar da etkilenecek.

TfL, Elizabeth hattında ve London Overground ağında, her ikisi de azaltılmış hizmetlere ve ayrıca District ve Bakerloo metro hatlarının bazı kısımlarında kesinti beklediği konusunda zaten uyardı.

Kesintinin tüm demiryolu ağında Perşembe sabahına kadar devam etmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER