Caria Holidays

İngiltere’de ulusal drone stratejisi ekonomiye katkı sağlayacak

 İngiltere’de ulusal drone stratejisi ekonomiye katkı sağlayacak

400 insansız hava aracı uzmanından oluşan bir grup, İngiltere hükümetine dönüm noktası oluşturabilecek nitelikte, insansız hava araçlarını “karada, denizde ve havada” ticarileştirmek ve gelişen endüstride lider bir konum oluşturmak için ülke çapında bir strateji ortaya koyan bir belge sundu.

Drone Delivery Group tarafından hazırlanan raporda, dronların ve ilgili teknolojilerin 2030 yılına kadar “İngiltere ekonomisine milyarlarca dolar getirme ve yüzbinlerce iş yaratma” potansiyeline sahip olduğu belirtildi.

Rapor öncelikle, hava, kara ve deniz insansız hava araçları arasındaki düzenlemeleri ve endüstri standartlarını standartlaştırma gereğini vurguladı.

22 MİLYAR STERLIN TASARRUF

Drone Delivery Group CEO’su John Haffenden, “Sağlam bir strateji olmadan, operasyonel kaos, azalan güvenlik ve veri güvenliği, ağırlıklı olarak insanlı bir ulaşım ortamı olmaya devam edecek bir sonuç olacaktır” dedi. Gruba göre, drone ticarileşmesi yalnızca iş fırsatlarını artırmakla kalmayacak, aynı zamanda İngiltere’nin iklim değişikliği hedeflerinde önemli ilerlemeyi de teşvik edecek. Bu sıfır emisyonlu cihazlar, yüzbinlerce aracı Birleşik Krallık yollarından çekerek, karbon emisyonlarını tahmini 2.64 milyon ton azaltacak.

Drone Teslimat Grubu başkanı Robert Garbett, PWC’nin kısa bir süre önce drone teknolojisinin ekonomik faydasına ilişkin tahminini revize ettiğini ve 2030 yılına kadar 45 milyar Sterlin katkı sunacağını, 22 milyar Sterlin tasarruf sağlayacağını belirtti.

İLGİLİ HABERLER