• 18/05/2024

İngiltere’de üst düzey bir memur göçmenlerle ilgili “insanlık dışı ifadeleri” ifşa etti

 İngiltere’de üst düzey bir memur göçmenlerle ilgili “insanlık dışı ifadeleri” ifşa etti

georgeclerk/Getty Images/iStockphoto

İngiltere’deki yasadışı göçmen tekneleriyle ilgili politika, ırkçılık ve insanlık dışı konuşmalarla ilgili tartışmaları beraberinde getiriyor. Yasadışı göç görev gücünün eski politika başkanı, ‘insanlık dışı konuşmaları’ ayrıntılarıyla açıklarken; politika yapıcıların göçmenleri “kagrolası göçmenler” olarak adlandırdığını belirtiyor.

Rowaa Ahmar’ın İddiaları ve Mahkeme Süreci

Kabine Ofisi görev gücünde üst düzey bir memur olan Rowaa Ahmar, yasadışı göç çalışma kolunda yaşanan “insanlık dışı konuşmaları” ve ırkçılık iddialarını ortaya çıkararak Kabine Ofisi’ne karşı iş mahkemesinde dava açtı. Ancak dava daha sonra geri çekildi.

Ahmar’ın İddiaları ve Tepkiler

Ahmar, görev gücünde yaşanan ayrımcılık ve tacizden şikayetçi oldu. Ancak Kabine Ofisi, iddiaları reddederek, Ahmar’ın herhangi bir ödeme yapılmadan davayı geri çekmeyi tercih ettiğini belirtti.

Kabine Ofisi’nin Yanıtı

Kabine Ofisi, Ahmar’ın iddialarının asılsız olduğunu savunuyor ve görev gücünün yasadışı göçle mücadelede önemli başarılar elde ettiğini vurguluyor.

Politika Yapıcıların Tartışmalı Konuşmaları

Ahmar, küçük teknelerle ilgili politika yapıcıların kullandığı “kahrolası göçmenler” gibi ifadelerin ve insanlık dışı konuşmaların tartışmalı olduğunu belirtiyor.

Ahmar, politika yapıcıların sığınmacıları İngiltere’ye getirmek için güvenli ve yasal yolları araştırmayı reddettiklerini ve tartışmaların önyargı ve suçlamalardan uzaklaştırılmaya çalışıldığını öne sürüyor.

İngiltere’deki küçük tekne politikasıyla ilgili iç tartışmalar, ırkçılık ve ayrımcılık iddialarıyla devam ediyor. Ahmar’ın açıklamalarının, politika yapıcıların tutumunu ve politikaların etkisini sorgulamaya yönlendirdiğini belirtiyor.

İLGİLİ HABERLER