Caria Holidays

İngiltere’de uzman ve pratisyen hekimler aynı anda gireve gidiyor

 İngiltere’de uzman ve pratisyen hekimler aynı anda gireve gidiyor

İngiltere’de uzman ve pratisyen hekimler aynı anda gireve gidiyor

İngiltere’deki uzman ve pratisyen hekimler, NHS tarihindeki ilk ortak grevini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Uzmanlar, salı günü saat 07:00’de greve başlayacak, Çarşamba sabahı onlara pratisyenler de katılacak.

Britanya Tabipler Birliği’nin uzman hekimleri tarafından organize edilen grevi iki gün sürerken, pratisyen hekimlerin grevi ise üç gün sürecek.

Acil bakım baştan sona karşılanacak ancak NHS patronları hastaların hala tehlikede olduğunu söyledi.

Hangi hizmetler etkilenecek?

Acil bakıma ihtiyaç duyan kişilere normal şekilde kaza ve acil durum birimlerini kullanmaları veya 999’u aramaları tavsiye ediliyor.

Diğer sağlık sorunları için 111 veya pratisyen hekim hizmetleri kullanılmalıdır; ancak bazı asistan doktorlar pratisyen hekim stajyeri olarak çalıştığı için bu hizmetler kesintiye uğrayabilir.

Acil olmayan operasyonlar ve randevular da dahil olmak üzere rutin hizmetlerin önemli ölçüde kesintiye uğraması bekleniyor.

Hastalara herhangi bir ertelemenin önceden söylenmesi gerekirdi.

48 saatlik iş bırakma süreleri boyunca uzman hekimler “Noel Günü” kapsamını sağlayacaklar; acil servislerde personel bulunacak ve koğuşlarda bazı temel düzeyde koruma bulunacak.

Çarşamba günü pratisyen hekimler doktorlar kendilerine katıldığında onlar için de benzer bir düzenleme yapılacak. Pratisyen hekimler NHS doktorlarının neredeyse yarısını oluşturuyor

Perşembe günü, uzman hekimlerin grevi sona erdiğinde, pratisyen hekimler tam bir grev düzenleyecek.

NHS İngiltere tıbbi direktörü Prof Sir Stephen Powis: “NHS, tarihinde bu tür bir endüstriyel eylemi hiç görmedi. Bu çok büyük bir zorluk teşkil ediyor.” Dedi.

NHS Konfederasyonu’ndan Matthew Taylor, bakanların saldırı risklerini hafife almalarından korktuğunu belirterek durumu tehlikeli olarak nitelendirdi.

Hastaneler, bazı hastaların ikinci veya üçüncü kez tedavi ve randevularının iptal edilmesiyle karşı karşıya kaldıklarını bildirdi.

İLGİLİ HABERLER