Cambridge sertifikalı pizzacı: İngiltere’deki yaşamını bırakıp Türkiye’ye yerleşti

 Cambridge sertifikalı pizzacı: İngiltere’deki yaşamını bırakıp Türkiye’ye yerleşti

20’li yaşlarında İngiltere’ye çalışmak için giden Hüseyin Dede yıllarca orada yaşadıktan sonra annesinin ricası üzerine 2015’te Türkiye’ye dönerek önce kebap, daha sonra pizzacı dükkânı açtı.

İtalyan arkadaşından pizza yapımı için özel tüyolar alarak işe başlayan Hüseyin Dede, müşterilerin hem kendisine olan hem de pizzalarına olan ilgisinden oldukça memnun. İngiltere’de yaşarken en büyük hayalinin bir gün Türkiye’ye dönüp bir iş kurmak olduğunu söyleyen pizzacı Dede,” İngiltere’de çalışırken içimde sürekli memlekete dönmek orada iş yapmak ve bir şeyleri başarmak hayalleri kuruyordum. En sonunda Türkiye’ye dönüp yemek sektörü üzerine bir iş kurmaya karar verdim.

2015’te Eskişehir’e geldiğimde 3 ay falan çevreyi araştırdık. Boş bir dükkân bulduk ve başladık işe. Pide, lahmacun, etli ekmek ve Konya mutfağı üzerine bir yer açtık. Başlarda biraz zorluk çektik 5 ay sonra ise insanlar bizi fark etti ve daha çok gelmeye başladılar” şeklinde konuştu.

A’DAN Z’YE HERŞEYİ SORDUM

Yaptıkları pizzaların İngiltere’dekiler ile aynı olduğuna da değinen Dede sözlerine şeklinde devam etti,” Bizim pizzalarımız İngiltere’de yapılanlar ile hemen hemen aynı. Mesela benim İtalya’da çok ünlü pizzacı bir arkadaşım var. Onunla konuştum A’dan Z’ye her şeyi sordum. Hamurun nasıl yapılacağından ne kadar dinlendirileceğine kadar ondan tüyolar aldık ve bu işe giriştik. Bence işin lezzeti düzgün malzeme kullanmak ve işin ustasından işi öğrenmek”

İLGİLİ HABERLER