Caria Holidays

İngiltere’de ev ve işyerlerinde uygun fiyatlı enerji için yeni strateji belirleniyor

 İngiltere’de ev ve işyerlerinde uygun fiyatlı enerji için yeni strateji belirleniyor

İngiltere’de Başbakan ve Bakanlar Kurulu’nun önümüzdeki hafta “enerji tedarik stratejilerini” belirlemeleri bekleniyor.

Stratejinin; dört temel alana odaklanılması bekleniyor: nükleer enerji, yenilenebilir enerji, evleri daha enerji verimli hale getirmek ve Kuzey Denizi petrol ve gaz üretimini artırmak.

Bu son noktada: hükümet kaynakları bunun daha fazla gaz yakmakla ilgili değil, İngiltere yenilenebilir enerji kaynaklarına geçerken yurt içinde daha fazla gaz tedarik etmekle ilgili olduğu konusunda ısrar ediyor.

SIFIR EMİSYON HEDEFİ DEĞİŞMEYECEK

Downing Street, Muhafazakar Milletvekilleri grubunun muhalefetine rağmen sıfır emisyon hedeflerinin değişmeden kalması konusunda kararlı.

Basına bilgi veren bir Başbakanlık kaynağı, güneşten, rüzgardan ve nükleerden daha ucuz enerjinin “yaşam krizinin maliyetine tek gerçek uzun vadeli cevap” olduğunu ve “fiyatlar yüksek olduğu için insanların sübvansiyonlarını sonsuza kadar durduramayacaklarını” açıkladı.

Örneğin, karadaki rüzgar çiftlikleri için planlama yasalarının gevşetilmesi giderek daha olası görünüyor.

BAŞBAKAN ENERKİ KRİZİNİ ÖNLEMEK İÇİN YENİ EKİP OLUŞTURACAK

Hükümetin enerji tedarik stratejisi öncesinde, başbakan bu hafta dünyanın dört bir yanındaki büyük petrol üreticisi ülkelerin liderleriyle konuşuyor.

Ayrıca Boris Johnson’ın, yenilenebilir enerji planlarını hızlandırmaya “atmak” için yeni bir danışman ekibi oluşturacağı bildirildi.

Bunların arasında “en seçkin endüstri uzmanlarından biri” ve “bağımsız bir enerji görev gücü” oluşturacak enerji finans uzmanlarının yanı sıra bir bakanlar kurulu alt komitesinin de yer alacağı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER