Caria Holidays

İngiltere’den Türkiye’ye 1 milyon yolcu hedefi

 İngiltere’den Türkiye’ye 1 milyon yolcu  hedefi

İngiliz firması  Easyjet Holidays, bu yaz Dalaman, Antalya, İzmir ve Bodrum’daki 250’den fazla otel ile İngilizlere Türkiye tatili sunacak. Easyjet Holidays CEO’su Garry Wilson, talebin artmasıyla Türkiye’deki varlıklarını ve tatil portföylerini genişletmeye odaklanacaklarını söyledi.

İngiliz turistlerin Türkiye’ye olan ilgisini değerlendiren Wilson, müşterilerinin yaklaşık dörtte üçünün bu yıl bir seyahat planladığını aktardı. Birleşik Krallık’taki tüketicilerin yüzde 65’inin 2021’de aktif olarak seyahat etmek istediğini bildiklerini kaydeden Wilson, “Bu nedenle, salgının zorluklarını ve geçen yıl sürekli değişen seyahat kısıtlamalarına rağmen, bu yazın Easyjet ve Easyjet Holidays’in başarılı olacağına dair iyimseriz. Tatil için bastırılmış talep olduğunu biliyoruz. Sadece iki hafta önce, İngiltere Başbakanı’nın uluslararası seyahatlere yeniden başlama niyetini açıklaması sonrasında Birleşik Krallık’ta rezervasyonlarda yüzde 630’luk bir artış gördük. Aşılamanın ve testlerin seyahatin kilidini yeniden açmanın anahtarı olduğunu biliyoruz. Tünelin sonunda bir ışık var.” dedi.

“Türkiye, en önemli destinasyonlarımızdan biri”

Garry Wilson, Türkiye’nin Easyjet Holidays ve Birleşik Krallık için önemli bir ülke olduğunu vurguladı. Easyjet Holidays’i 2019’da hayata geçirdiklerini hatırlatan Wilson, “Türkiye başından beri en önemli destinasyonlarımızdan biri oldu. Easyjet, İngiltere ile Türkiye arasında 18 rota sunuyor ve bu yaz, kaldırılan kısıtlamalara tabi olarak ülkeye yaklaşık bir milyon koltuk ile uçmayı umuyoruz. Türkiye, salgın boyunca en çok satan destinasyonlarımızdan biri oldu.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER