Caria Holidays

İngiltere’nin 48 saat verdiği Fransa geri adım attı

 İngiltere’nin 48 saat verdiği Fransa geri adım attı

Fransa-İngiltere arasında Brexit sonrası avlanma alanlarına erişim konusundaki balıkçılık krizinde olumlu bir gelişme yaşandı.

İngiltere Çevre Bakanı George Eustice, Fransa-İngiltere arasında Brexit sonrası avlanma alanlarına erişim konusundaki balıkçılık krizi el koyduğu İngiltere’ye ait balıkçı teknesini serbest bıraktığını açıkladı.

Bakan Eustice ayrıca, Fransa’nın, balıkçılık krizi nedeniyle uygulayacağı yaptırımları ertelemesinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. İngiliz medyasına konuşan Eustice, “Fransa’nın tehditlerinden geri adım atma kararını memnuniyetle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

KRİZ 48 SAAT İÇİNDE ÇÖZÜLMELİ DEMİŞTİ

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss ise yaptığı açıklamada, “Fransızlar, Manş Adaları ve balıkçılık endüstrimiz de dahil olmak üzere tamamen mantıksız tehditlerde bulundular ve bu tehditleri geri çekmeleri gerekiyor, aksi takdirde harekete geçmek için AB ile olan ticaret anlaşmamızın mekanizmalarını kullanacağız” ifadelerini kullanmış, sorunun önümüzdeki 48 saat içinde çözülmesi gerektiğini söylemişti.

İLGİLİ HABERLER